Honza Nedvěd v pondělí
 16. května od 19 hodin vystoupí v krnovském divadle. Shodou okolností letos oslaví 50 let od prvního veřejného vystoupení na pódiu. Zahraje po dvouleté odmlce, kdy se věnoval skládání a odpočinku.

Jeho bratr František Nedvěd se vydá 21. května do Slezských Rudoltic, kde bude od 17 hodin koncertovat na zámku.

Nedvědové jako dvojice zažili vrchol své bratrské kariéry v roce 1996, když při jejich narozeninovém megakoncertu Strahovský stadion téměř praskal ve švech. Pak se ale něco odehrálo v jejich soukromí, a postupně se začali ubírat každý svou vlastní cestou.

Nejspíš to souviselo s tím, že jako slavné bratrské duo hráli převážně Honzovy písničky, přestože František je neméně talentovaný autor. Krize trvala deset let, co spolu nepromluvili ani slovo. Znovu se sešli až v roce 2007 na turné skupiny Fešáci.

Za zmínku stojí i legendární čtvrtá svatba Jana Nedvěda s Pavlínou, která je o 35 let mladší, protože se obřad odehrál přímo během koncertu v pražské Lucerně. Ano si řekli před třemi tisíci fanoušků v roce 2012.

Po dlouhých 15 letech Jan a František opět vydali společné album Souhvězdí jisker. Od roku 2013 Jan a František zase vystupují samostatně.

Jejich fanoušci na Krnovsku se mohou v květnu přesvědčit, že legendární nedvědovská poetika a trempská romantika se nevytratily ani v sólových projektech Jana a Františka.