Sluníčko sedmitečné, motýlek, čarodějnice, trosečníci a piráti. Taková společnost se sešla v neděli 8. července u Městských lázní v Krnově. Středisko volného času Méďa zde pořádalo Tradiční neckiádu. Vody v řece bylo sice málo a některá místa museli závodníci projít pěšky, ale na dobré náladě to neubralo ani soutěžícím, ani divákům.

„Máte všichni čísla a zaplacené startovné?“ zajímala se před startem jedna z organizátorek neckiády, než dala pokyn k zahájení letošního ročníku. Na sedm soutěžících čekaly na trase městské lázně – jez čtyři úkoly. Nejprve bylo potřeba z připraveného bazénku vylovit na jeden zátah co nejvíce vajíček. Na začátek to nebyl úkol nijak složitý.

Větší problémy způsobil úkol druhý. Balónky, které měli soutěžící rozbíjet, se nechtěly vzdát bez boje a soutěžící museli prokázat notnou dávku fantazie, aby našli správnou taktiku, jak se s úkolem poprat. Výhodu měli ti, kteří si s sebou vezli špendlík, nebo měli alespoň dobře nabroušené drápky jako beruška. „Zkus zubama, jako loni,“ pokřikoval na berušku za všeobecného smíchu diváků jeden z rozhodčích. Další úkoly - hod granátem a slalom – zvládli všichni soutěžící bravurně a s přehledem.

Diváky, kterých bylo okolo řeky nepočítaně, nejvíce pobavila dvojice čarodějnic. Vzhledem k minimálnímu množství vody v řece nezvolily zrovna nejvhodnější plavidlo. S dvoučlennou posádkou na palubě měl gumový člun příliš velký ponor a odmítl plavat. Čarodějnicím tedy nezbylo, než se na člunu střídat. „Kdo to vymyslel, takovou blbou neckiádu,“ rozčilovala se naoko jedna z čarodějnic, když musela svou kolegyni ve člunu převézt po „pěší zóně“, tedy místě, kde voda dosahovala s bídou po kotníky. V dětské kategorii zvítězila pirátka Klára Čermáková, v kategorii dospělých své soupeře porazily čarodějky Lenka Bezděčíková a Jana Černá.