Petr Nárožný, Václav Vydra a Jana Boušková v alternaci s Janou Švandovou, to jsou jen tři nejznámější zástupci plejády pražských herců, kteří tuto úsměvnou, brilantně napsanou hru předvedou. Její autor, britský dramatik Arthur Watkyn, měl při psaní svých scénářů vždy dokáže inteligentně pobavit. Se stejným záměrem vytvořil i tuto detektivní komedii s vtipnou zápletkou a starým dobrým anglickým humorem.

Co v detektivce nebylo patří k divadelní klasice, hra dodržuje přesná, možná pro někoho staromódní, pravidla dobrého dramatu. Má rozehřívací začátek, smysluplný střed a jasný závěr, nepostrádá kvalitní stavbu a jak říkal sám autor, měla by diváky udržet na sedadlech až do poslední opony. Což se s ohledem i na zmíněna herecká esa určitě podaří. Komedie vypráví o zapeklité situaci, kdy je i obyčejný a slušný člověk schopen vraždit. Úctyhodný pan Ondřej Bennett žije jen pro svoji rodinu a zahrádku. Je to šťastný člověk až do dne, kdy se v domě objeví nezvaný host z Jižní Ameriky, vyděračský gauner Pedro Juarez, a zcela změní smysl jeho života. Naštěstí je nablízku začínající autor detektivek Timoteus Gregg, aby poradil.

Zda nakonec Petr Nárožny kolegu Václava Vydru skutečně otráví, musíte zjistit sami. Předprodej vstupenek zajišťuje Informační centrum na Hlavním náměstí.

Dita Voznicová