Když Radek Kovalíček (kontrabas a zpěv), Jaromír Fulnek (bicí) a Roman Fiřt (kytara) rozezní své nástroje, rázem se náboj, který ani jednomu z hudebníků rozhodně nechybí, rozlije do publika. Tomu se v mžiku rozjasní tváře a okamžitě sebou začne vrtět. Nejinak tomu bylo i minulou sobotu 18. září, kdy roztancovali Hlavním náměstí v Krnově. Ti méně odvážnější si alespoň pohupovali nohou.

„Publikum i atmosféra v Krnově byla vynikající. Jediné co mi trochu vadilo bylo to, že nám kapela, která vystupovala po nás ladila do vystoupení. O nás hudebníky ani tak nešlo, ale divákům to ubíralo na zážitku. My sami jsme si ubrali deset minut z vystoupení, abychom svým laděním nerušily kolegy, kteří vystupovali před námi na druhé scéně,“ řekl kontrabasista a zpěvák kapely Radek Kovalíček.

Členové kapely, kteří se znají přibližně deset let začali koketovat s myšlenkou o založení skupiny zhruba před osmi lety. „Máme rádi živou hudbu, která zvedne posluchače ze židlí. Navíc jsme se zhlédli v seskupení Briana Setzera, takže styl, který budeme hrát byl předem jasný,“ řekl Radek Kovalíček.

Protože každého člena zavál vítr někam jinam a dělí je několik set kilometrů, své zkoušky plánují „ operativně“. I přes tyto komplikace se fanoušci mohou těšit hned na dva jejich koncerty, které se budou konat v krnovském klubu Kofola. „Koketujeme s myšlenkou, že bychom vystoupili na swingobraní, které je naplánováno na 4. prosince. Na samostatném koncertu JaRadRomu si mohou příznivci zakřepčit 26. února,“doplnil frontman kapely Radek Kovalíček.

Bližší informace o JaRadRomu jsou k nalezení na facebooku. „Své webovky nemáme.V době kdy vládne světu médium jako je Facebook se nám to zdá zbytečné. Na našem profilu si fandové mohou přečíst nejen aktuální informace o kapele ale také zhlédnout několik desítek videí z vystoupení,“ dodal Radek Kovalíček.