Fotografie kolovratů, starých knih či výroby varhan nebo piva. Historie textilnictví, pivovarnictví nebo varhanářství. To je jen malé procento exponátů krnovského a hlubčického muzea, které může objevit návštěvník virtuálního muzea. Návštěva krnovsko-hlubčického muzea je snadná – stačí mít pouze přístup na internet a zadat http://muzeum.krnov.cz. Virtuální návštěva nabízí více exponátů, než kamenné muzeum.

„Ve virtuálním muzeu je vloženo asi 1 400 fotografií exponátů, zajímavých i unikátních dobových fotografií obou měst a archiválií. Projekt vytvořil základ, na kterém se bude i v následujících letech stavět. Mimo fotografií počítáme s tím, že v muzeu budou moci návštěvníci najít i rozšiřující informace. Například diplomové práce studentů historie a další materiály o historii regionu,“ uvádí Rostislav Balner z krnovské radnice, autor a garant projektu a pokračuje: „Muzeum by mělo sloužit především občanům a žákům škol z Krnova a Hlubčic. Očekávám, že na základě jejich ohlasů budeme dále na rozvoji virtuálního muzea pracovat.“

O financování virtuálního muzea se podělila Evropská unie a město Krnov. Na vzniku muzea spolupracoval tým odborníků z obou měst a radou přispěli také PhDr. Lubica Mezerová z Národního památkového ústavu v Ostravě nebo historik PhDr. Petr Vojtal ze Slezské univerzity v Opavě. Muzeum obsahuje také množství zajímavých textů. Kromě základních historických údajů o městech nabízí muzeum i informace o historii vodárenství a poštovnictví, dějinách výrobny likérů, historii varhanářství, textilnictví a pivovarnictví. Součástí virtuálního muzea je i dětský koutek s kvízy a pověstmi.