Mladý sochař a malíř instaloval téměř třicet svých děl ve zrekonstruovaných prostorách objektu. Vernisáž se uskutečnila v pátek 30. března a zúčastnili se jí představitelé obce, lidé z Krnovska a studenti vysokých škol z různých koutů Moravy.

Absolvent Umělecko průmyslové školy v Uherském Hradišti oboru kamenosochařství uvedl tvorbu obrazů a soch. Návštěvníky většinou zaujaly sádrové sochy v životní velikosti, jimiž chtěl mladý autor poukázat na nešvar dnešní doby, špatné povahové vlastnosti lidí, včetně špatně nastavených hodnot krásy. Dřevěné sochy byly vytvořeny vypalováním do kmenů dřeva a jeho následným barvením. Názvy jako Pád Ikara, Důvod k rozvodu, Noční můra, Lidská maska přesně popisují jednotlivá díla. Výstavu navštívila řada lidí také včera. Mladý umělec je s průběhem výstavy spokojen.

„Jsem rád, že jsem mohl otevřít svojí výstavou nové muzeum, které vzniklo v Lichnově. Doufám, že budu mít možnost alespoň ještě jednou v těchto nádherných prostorách vystavovat,“ řekl Lubomír Otisk. Vedení obce je rádo, že byl první vernisáží oficiálně využit objekt z něhož se stane ještě letos lichnovské muzeum. „Vernisáž i výstava se v zrekonstruovaném objektu bývalé školy a budoucím lichnovském muzeu se vydařila. Ještě letos bychom chtěli objekt dále opravovat.

V následujících měsících připravujeme několik dalších výstav,“ řekl jeden z představitelů obce. Lidé, kteří mají zájem dílo umělce shlédnout později se mohou domluvit na Obecním úřadě v Lichnově. Plastiky i obrazy budou převezeny zpět do ateliéru až koncem dubna.