Dlouhodobá expozice v přízemí opět představuje část sbírek z muzejních depozitářů. Tentokrát je věnována milovníkům zbraní a militarií vůbec. Po téměř roční práci se zrodila výstava s názvem Když řinčí zbraně. Název sice evokuje násilí, ale vystavené historické kousky jsou především ukázkou dokonalé práce starých řemeslníků, která lahodí oku.

První patro výstavních síní zase zaplnila prezentace pracovitého umělce, výtvarníka a fotografa, pedagoga Vysoké školy uměleckoprůmyslové a člena legendární skupiny Tvrdohlaví, Jiřího Davida. I absolutní neznalci výtvarného umění aspoň zlomek z jeho díla určitě viděli. Jiří David je totiž mimo jiné autorem kontroverzního neonového srdce na Pražském hradě a Trnové koruny zářící na Rudolfinu. Ve svých pracích David často výtvarnými výrazovými prostředky komentuje politické dění, avšak jeho tvorba má mnoho různých poloh.

Vernisáž obou výstav byla společná, ale s tvorbou Jiřího Davida se Krnov rozloučí už 30. listopadu. Od září došlo také ke změně otevírací doby výstavních síní. Zavíracím dnem se stalo pondělí, další dny je otevřeno od 9 do 17 hodin.