Zájemci se mohou přijít podívat až do 22. srpna. Zdeněk Šupák se gobelínům věnuje už od střední školy. Vystudoval obor Uměleckořemeslné zpracování textilu v Krnově. Poté pracoval jako designer v krnovské textilní firmě Karnola. V současné době je vzorkařem ve firmě Pega. Každý utkaný gobelín je originálním dílem.

Autor si motivy navrhuje sám a převádí je do technického výkresu. Nakreslený motiv je již ve skutečné velikosti. Tento tkaný vzor se poté vkládá na osnovu a střídají se podle něj barevné útky. Tak vznikne gobelín, jehož technika je unikátní v tom, že nedovoluje vytkat jemné detaily. Vystavené gobelíny jsou svým vyjádřením různorodé, jednotícím prvkem je však směřování motivů do abstraktních poloh.

Největší důraz je kladen na linii a barvu, velký význam má ale také prostorové pojetí gobelínu. To je vyzdvihováno disharmonií barevných tónů. K tvorbě autor používá instinkt a intuici. Zatím nejmenší gobelín měl rozměry 50x50 centimetrů, největší pak 210x110 centimetrů. Pro tkaní Zdeněk Šupák používá stoprocentní bavlnu do osnovy a stoprocentní vlnu nebo směs vlny a polyesteru jako útek.