Když v roce 2007 uspořádalo krnovské muzeum výstavu panenek Barbie, možná ani netušilo, že se stane jednou z nejúspěšnějších za poslední roky. Děti, které tehdy uchvátilo přes tři sta třicet panenek ze sbírky Miluše Lublinerové z Krnova, již odrostly a do věku panenek vyrostly další. Nejen jim je určena výstava obdobná.

Na rozdíl od skutečných žen je totiž tato nohatá disproporční krasavice stále mladá. „Zatímco před čtyřmi lety byly vystaveny jednotlivé panenky, nyní se návštěvníci mohou těšit také na jejich domečky, zámky, nábytek, stáje, koně a další doplňky, které ke světu Barbie patří. Vše pochází opět ze sbírek Miluše Lublinerové, která panenky Barbie společně se svým manželem sbírá již dvanáct let,“ uvedla vedoucí muzea Ivana Zajícová.

Soukromá sbírka dnes čítá více než tisíc dvě stě kousků a obsahuje designérské skvosty a řadu sběratelsky velmi cenných exponátů, které jistě neokouzlí jen děti. Aby dětem nebylo líto, že kolem jsou nádherné hračky, s nimiž si nemohou hrát, vytvoří pro ně pracovníci muzea dětský koutek vybavený hračkami, a to v místnosti bezprostředně sousedící s výstavními prostorami.

„Zřízení herny pro děti je součástí projektu Tvořivé Slezsko. Nebude součástí jen této jediné výstavy, ale zůstane už ve vile nastálo s cílem přitáhnout na akce do vily celé rodiny, které zde mohou trávit čas společně, aniž by se někdo z nich nudil,“ uzavřela Ivana Zajícová. Samotná výstava panenek Barbie potrvá až do 29. ledna příštího roku.