Tyto mše se slouží u příležitosti svátku svatého Huberta, patrona všech lovců. Chrám Panny Marie Sedmibolestné zaplnili myslivci v zelených uniformách, ale přišly také stovky jejich přátel a občanů z Krnovska, Bruntálska a Opavska. „Účast veřejnosti byla ještě větší než loni, kdy jsme Svatohubertskou mši organizovali poprvé. před rokem přišlo na 400 osob,“ uvedl za organizátory předseda okresního mysliveckého spolku Josef Chrastecký.

Svatohubertskou mši celebroval kněz Karel Slíva, který ve svém kázání připomněl úlohu myslivců při péči o zvěř a ochranu přírody.

„Zmínil se také o životě mysliveckého patrona svatého Huberta, který se narodil v roce 655 a zemřel v roce 727 a je pochován v Lutychu v kostele sv. Petra, který nechal postavit. Účastníci mše byli dojati hudebním doprovodem mše trubači Lesní správy Jeseník a zpěvem sólistů Krnovského chrámového sboru sv. Martina. Jejich vystoupení bylo oceněno bouřlivým potleskem. Po mši předvedli své vynikající vystoupení trubači Lesní správy Jeseník. Před kostelem byli členové jezdeckého oddílu, kteří předvedli zahájení Hubertovy jízdy a se zájmem se účastníci mše mohli podívat na ukázku sokolnictví,“ dodal Chrastecký.

Organizátoři doufají, že se ze Svatohubertské mše stane tradice a bude již na Cvilíně sloužena každoročně, vždy na svátek svatého Huberta.