„Po letních koncertech na Dnech pohody a Dnech města jsme vydali naše první EP, které jsme z finančních důvodů nahrávali sami a je dostupné na stránkách Bandzone," řekl kytarista a zpěvák David Piňos.

Kapela se účastnila též celorepublikové soutěže Skutečná liga, kde se umístila z tří set kapel na pěkném čtyřicátém místě. „Poté jsme prošli menší tvůrčí pauzou z důvodu operace kolena našeho bubeníka a po jeho částečném zotavení odehráli náš první akustický koncert, po kterém následovalo pár dalších," pokračoval zpěvák Piňos.

V současné době pracuje Minute to Escape na nových českých písničkách a po koncertě v Hranicích odehrála po dlouhé době koncert i ve svém rodném Bruntále, který se konal v sobotu 4. ledna v Africa pubu. Na konci ledna mají pop punkeři v plánu nahrávání ve studiu BombJack, kde chtějí nahrát jednu českou písničku.

„Do vzdálenější budoucnosti máme v plánu se angažovat trochu více v dění v našem městě především díky kapelnímu sdružení, které jsme nedávno založili," dodal Piňos.