Svým oldskool zvukem si vysloužili přezdívku „český Kraftwerk“, ale ve skutečnosti je jejich tvorba mnohem barvitější. Nabízí daleko víc lidského tepla než odosobněná elektronika Kraftwerku. Tříčlenný elektronický projekt Midi Lidi se zformoval z filmaře Petra Marka, herce a hudebníka Prokopa Holoubka a šperkařky Markéty Lisé. Od počátku se kolem kapely pohybují vizuální umělci a tvůrci videoartu.

Stylově se kapela pohybuje v mantinelech experimentálního elektra ve velmi taneční a energické podobě. Hudba je doprovázena odsekávaným sborovým zpěvem originálních českých textů. Právě toto spojení elektronické hudby a českých textů kapele pomohlo najít rychle velké množství fanoušků a poměrně slušnou hranost v rádiích.

Midi Lidi nepopírají, že na ně měla hudba formace Kraftwerk přímý vliv, ale plnohodnotným inspiračním zdrojem jim bylo například disko osmdesátých let. Vždycky se jim líbilo, když se hudebníci pokoušeli kombinovat písničkovou tvorbu s tou taneční. Páteční koncert Midi Lidi v klubu Kofola začíná ve 20 hodin.