Lidé hákliví na hluk by se ale měli Afrika Pubu na Dukelské ulici 12. února raději obloukem vyhnout. To, co z pódia klubu zazní, rozhodně nebude nic romantického, tak jako v případě brněnských tvrďáků Scarecrow. Kapela se poprvé představila v bruntálském regionu jako host loňského speciálu Prometalfestu, kdy byla hlavním hudebním protagonistou úderná kapela Witch Hammer. Scarecrow fungují již desátým rokem.

„Scarecrow má za sebou demo Carcharias a velmi povedené debutové album pod názvem Get Masked. Stylově se podobá skupině Fear Factory a jejich vystoupení je natolik masakrující, že vás budou druhý den z Afriky seškrabávat,“ s nadsázkou promluvil o kapele Petr Göttlicher z Afrika Pubu. Scarecrow prokládá zběsilé rytmy chytlavými vyhrávkami ve stylu flamenga, což se poslouchá velmi příjemně.

Dalšími účinkujícími je domácí partička Postmortem. Kluci z Ryžoviště hrají už od roku 2005 a na Prometalfestu se těší na dalšího vystupujícího, jímž je metalová kapela z Valašského Meziříčí s názvem Death Never Pain. Zajímavostí je, že za mikrofonem stojí charismatická zpěvačka Adrien.

„Účast potvrdili i hudebníci z Aggressive Tyrants, což nejsou žádní nováčci a dobře znát je budou hlavně příznivci stylu grind - hardcore, takže čekejte opravdu pořádný masakr,“ uvedl Petr Göttlicher.

Aggressive Tyrants právě vychází nové album, jistě z něj v Afrika Pubu něco zahrají. „Akce začíná od 19 hodin a vstupné bude od 19 hodin padesát korun, od 21. hodiny to bude o dvacet korun víc,“ sdělil pořadatel festivalu Petr Horčičák.