Stejně jako vloni vychází průvod plný masek od značky Staré Město ve směru od Bruntálu a pokračuje k restauraci Koliba směrem ke Světlé Hoře. Těšit se mohou účastníci na maškarní rej, zabijačkovou polévku, jitrničky a další zabijačkové dobroty, pěnivé pivo nebo jiné pití, ukázky tradičního řeznického řemesla, zábavné úkoly pro děti, malý farmářský trh a živou hudbu a tanec do pozdních hodin.

Vstupenku na sobotní hodování si mohou zájemci zakoupit za 65 korun na obecním úřadu. V ceně je porce polévky, jitrnice, kousek masa, pivo či nealko a místo k sezení v Kolibě od 17 hodin.

„Rezervované místo na tancovačku v Kolibě je již zahrnuto v ceně vstupenky. Pospěšte, počet vstupenek je omezený,“ řekla jedna z pořadatelek Markéta Červenková. Kdo nesežene vstupenku, ať nezoufá, občerstvení bude dost na přilehlém malém farmářském trhu. Masopust si vyzkoušeli ve Starém Městě už vloni.

Minulý rok se dostavila záplava masek – klasické jako Žid, Smrtka, voják, nevěsta s ženichem – to byli starosta s paní starostovou – i všelijaké další. Průvod vesnicí dělal, jak se sluší, pěkný povyk. „U restaurace Koliba, kam průvod došel, byl postavený stánek místního řezníka Kolomého s masopustní zabijačkou, lidé ochutnávali jitrnice, zabijačkovou polévku a ovar, ale taky koblihy, pro děti byly připraveny soutěže,“ uvedla Markéta Červenková.

V programu vystoupili kluci s tanečním číslem, zpívalo se a k večeru začala uvnitř Koliby taneční zábava s živou muzikou. Letos to bude ve stejném duchu. Jen stánků se včelařskými výrobky nebo kořením bude víc. „S průvodem by měla jet také bryčka a u Koliby nás bude vítat dechovka,“ sdělila Červenková.

Loňský první ročník vzešel z popudu sdružení maminek a dětí nazvaného Korálky, které ve Starém Městě působí a organizuje i další akce na podporu setkávání obyvatel. Pořádá například již třetí ročník Buchtobraní, Olympiádu, karnevaly pro děti, rozsvěcování stromečku a Mikuláše. Letos už se k malému organizačnímu týmu přidali i další nadšenci a našlo se i dost sponzorů.

„Budeme moc rádi, když se na naše masopustní hodování přijdete třeba i s dětmi taky podívat a pobavit se. Rozhodně zveme i ty, kteří ve Starém Městě nebydlí,“ zvala na masopust Markéta Červenková. Další masopustní průvod a zábavu chystají na sobotu 18. února ve Světlé Hoře a v Ryžovišti.