V kategorii Hvězda zítřka, která hledá talentované mladé autory do věku 33 let, si Adam Martinec odnesl cenu Filmové nadace. Ta je spojená s finanční podporou filmařům ve výši 110 tisíc korun.

Členové výboru Filnové nadace vybírali vítěze ze 111 zaslaných scénářů, které tvořily mimo jiné dramata, komedie, pohádky nebo detektivky.

„Je skvělé, že se každoročně objevují scénáře s potenciálem jejich brzkého převedení do filmové podoby. To platí především o dílech Petra Kolečka o osudech českých hokejistů perzekvovaných komunistickým režimem a Adama Martince s tématem vesnické zabijačky, o jejichž koprodukování už projevili partneři nadace předběžný zájem. Natáčení podle scénáře Mord by mělo začít ještě letos,“ sdělila Helena Uldrichová, členka správní rady Filmové nadace a vedoucí Filmového centra České televize.

Martinec upozornil na svůj režisérský talent již studentskými filmy Cukr a sůl a Anatomie českého odpoledne, které sbíraly řadu prestižních ocenění u nás i v zahraničí. Pro svůj první celovečerní film, ve kterém se vše točí kolem vesnické zabijačky, už hledá vhodné lokace na Krnovsku a Osoblažsku.

Mezi gratulanty samozřejmě nechybí ani starosta Krnova Tomáš Hradil. „Těšte se na další celovečerní debut krnovského režiséra. Za kamerou bude jistě excelovat další hvězdný Krnovan David Hofmann,“ uvedl Hladil s tím, že díky textilkám se kdysi Krnovu přezdívalo Slezský Manchester, ale možná si díky talentovaným filmařům brzy vyslouží přízvisko český Hollywood. V Karlových Varech měl totiž premiéru také film Citlivý člověk, který další talentovaný krnovský rodák režisér Tomáš Klein natáčel na Krnovsku a Osoblažsku.