Od roku 2010 žije s manželem v Hustopečích, ale do rodného Krnova se vrátí 4. března. Svou tvorbu představí v krnovské knihovně od 16 hodin a přečte úryvky ze své poslední knihy Sametová kůže.

Harasimová je první spisovatelkou v rodině. „Tenhle talent v rodině nikdo neměl. Po matce jsem zdědila výtvarné vlohy, co se týká malování, ale spisovatele v rodině nemáme," prozradila sedmatřicetiletá autorka.
Její první kroky se neubíraly uměleckým směrem.

„Toužila jsem studovat například módní návrhářství nebo jiný obor blízký umění. Bohužel žádná, mnou vysněná škola nebyla v dosahu dojíždění. Nakonec jsem vystudovala obchodní akademii v Opavě, kde jsem i nějakou dobu žila," doplnila Harasimová, která během studií začala psát svůj první román Jsi můj osud.

„Bylo mi patnáct a první kapitoly vznikly na hodině obchodní korespondence," směje se spisovatelka, která svou prvotinu napsala za tři měsíce. K nejznámějším knihám Markéty Harasimové patří například Nejkrásnější dar, Miriam, Bolest lásky nebo Růže a slzy. Nejdříve psala pouze pro dívky, později přešla k románům pro ženy a detektivkám.

Obvykle se zaměřuje na vztahy a nelehké osudy. „Náměty čerpám většinou ze života. Mé knihy mají ústřední téma, okolo kterého se nabalují další příběhy. Například zneužívání dětí a jeho dopad na člověka v dospělosti nebo psychické potíže spojené s drogami. Poslední román Sametová kůže je laděný víc akčně," prozradila Harasimová.

Aneta Beránková