Lucie Staňková z Atelieru Labyrint přijede z Hradce Králové na vernisáž osobně. Kdo nestihne její vernisáž, může přijít za uměním do karlovické galerie ještě do 13. ledna příštího roku, kdy poslední letošní výstava skončí.

Své obrazy tvoří umělkyně technikou malby na hedvábí a také maluje technikou olejem a akrylem. „Budou vystaveny i různé módní doplňky – šály, šátky a podobně,“ slíbil výtvarník, designér a galerista Luděk Pavézka.

Lucie Staňková se po ukončení studia Vyšší uměleckoprůmyslové školy v Praze zabývala tkaním gobelínů, tapiserií a paličkovanou krajkou, a později i malbou. Po narození dvojčat se roku 1995 vrátila i s rodinou z Prahy zpět do Hradce Králové, kde žije a pracuje ve svém domě. Založila v něm Atelier Labyrint, což je domácí podkrovní a v létě i zahradní výstavní prostor, kde pravidelně vystavují svá díla malíři, grafici, sochaři a fotografové hledající své vyjádření spíše v abstrakci. Tam se umělci společně scházejí.

O Staňkové se říká, že její práce jsou charakteristické výrazovou monumentálností, soustředěností tématu, proměnlivostí a zaměnitelností prostoru, hmoty a světla, kombinací statické i dynamické atmosféry. Barvy a vztahy mezi prostory, objekty a světlem jako by zachycovaly děj, situaci. Jakýkoliv kousek autorčiny tvorby bude možné v galerii jako vhodný vánoční dárek rovněž zakoupit.

Do regálku připraví galeristé také obrázky a dětská malovaná trička od manželů Poláčkových, nápojové sklo v dárkových kazetách Jiřího Vosmíka a drobnosti Lenky Klofáčové. „Věříme, že si každý, kdo zavítá do Pensionu U Řeky, odnese kromě velkého uměleckého zážitku i nějaký malý dárek pro své blízké,“ přál si Pavézka. Už teď je v galerii připraven výstavní program pro příští rok a věříme, že každý si najde svou výstavu, která ho potěší.