Kurzy výtvarných technik pro seniory připravuje Městské informační a kulturní středisko v Krnově (MIKS). Budou probíhat ve výstavní síni Městského muzea každé pondělí v době od 9.30 do 13 hodin od září do prosince letošního roku. První stkání se uskuteční už v pondělí 6. září.

„Účastníci kurzů se seznámí s kresbou tužkou, uhlem, barvami, namalují si perspektivu, zátiší a získají další odborné znalosti z oblasti výtvarných technik,“ prozradila manažerka kurzů Lenka Vaňková. „Jsem velmi potěšen, že mohu své pedagogické zkušenosti přinášet do kurzu pro seniory a seniorky. Bez konkurenčního zatížení profesionálních výtvarníků se zde mohou naučit něco nového a zažít radost z tvorby, po které třeba celý život toužili,“ doplnil k poslání kurzu Josef Odráška.

Kursovné je pouze symbolické a činí 200 Kč na osobu za celý běh, tedy od září do prosince. V této částce jsou zahrnuty náklady na veškerý materiál a lektora. Počet účastníků je omezen, a to na maximálně deset frekventantů. Zájemci se mohou přihlásit od 26. srpna do 3. září na telefonu 775 593 353 nebo elektronicky na adrese vankova@mikskrnov.cz.

Dita Voznicová