„Soutěž byla určena pro děti ve věku tři až osmnáct let. Aby bylo soutěžení spravedlivé, rozdělili jsme soutěžící dle věku do čtyř skupin. Vítězi se nakonec stali Tomáš Kovář, Hanna Olšanská, Pavla Görfölová a Michal Pačaj,“ uvedla Lucie Plucnarová, garant soutěže.

Soutěž s názvem Krnovský zvonek a Krnovský šoumen určená nejen pro děti z dětských domovů se uskutečnila v sobotu 7. listopadu v hlavním sále Střediska volného času v Krnově.

Lidové písně soupeřily s popovými hity

Devátého ročníku se zúčastnily dětské domovy z Lichnova, Milotic nad Opavou, Olomouce a Opavy, osm reprezentantů do soutěže poslala i Základní škola Janáčkovo náměstí v Krnově. Dvacet pět dětí se snažilo na pódiu prokázat své pěvecké umění. Porota tak slyšela známé lidové či zlidovělé písničky jako například Kalamajku či známé Rovnou, tady rovnou. Nechyběly však ani známé popové hity Teď královnou jsem já či Dvě malá křídla.

O vítězích soutěže rozhodovala pětičlenná porota ve složení Iveta Burdová, Jitka Dodová, Jana Kočendová, Irena Kočendová a Milena Nýdecká. Ti kromě jednotlivých soutěžících hodnotili také celé skupiny, které se do soutěže přihlásily. Cenu pro nejúspěšnější dětský domov udělila porota Dětskému domovu z Olomouce, jako nejlépe připravení soutěžící byli zhodnoceni žáci Základní školy Janáčkovo náměstí.

Vítězové obdrželi za své výkony dárkové tašky, které SVČ poskytli sponzoři z řad místních podnikatelů.

Květa Gebauerová