Marcel Stanovský v písničkářské branži začínal s přívlastkem zpívající celník. Kamil David Opršal se prosadil s kapelou Princess Queen revival. Díky zdařilému videoklipu Na kameni kámen je dnes každý zná hlavně jako Lovce Nedvědů. Tento klip svými nápady vyšperkoval profesionální režisér David Beránek a také herci z televizního seriálu Policie Modrava.

| Video: Youtube

Co tomu předcházelo? Marcel Stanovský pověsil celnickou uniformu na hřebík a v Praze začal jezdit s náklaďákem. Filmařům při natáčení posloužil nejen jako produkční řidič, ale ve chvílích volna také bavil celý štáb svou kytarou a playlistem plným hitů.

Posluchačům učarovalo především, jak originálně v Marcelově podání vyznívají coververze písní bratří Nedvědů. Již poněkud oposlouchané originály dostaly díky Marcelově invenci, šoumenství a bezprostřednosti nový šmrnc.

Nedvědovský revival byl tak zábavný a žádaný, že se Marcel Stanovský a Kamil David Opršal rozhodli vystupovat jako Lovci Nedvědů. Oba se živí jako řidiči náklaďáků a do toho s laskavým svolením Jana Nedvěda coververzují jeho nestárnoucí písničky.

close Lovci Nedvědů, to jsou Krnované Marcel Stanovský a Kamil David Opršal. zoom_in

Až jich budou mít minimálně tucet, chystají se Lovci Nedvědů vydat své první album s názvem První lov. Krnovští fanoušci Marcela Stanovského a Kamila Davida Opršala se minulý týden sešli v sále restaurace Družba, aby si připomenuli, jak zní nestárnoucí české hity v jejich podání.