Zpomalení tempa ale nečekejme. Kapele, která svou muziku stavěla na prvcích ska a postupně styl rozvinula dalšími styly, byl vždy vlastní i humor a nadhled. „Převážně humornou, ale také vážnou a poetickou formou, na něm reflektujeme naše vidění světa, okolí a sebe samých optikou čtyřicátníků. V tom se bude lišit od našich předchozích alb. Také jsme se osmělili zabrousit malinko do jiných žánru, takže bude i hudebně pestřejší,“ říká o chystané novince zpěvák a kytarista Allskapones Marian Pawlas o desce, která vzniká v karvinském studiu Digaz.

Reggay, Lodičky, Karviná, 24. července 2022.
OBRAZEM: Allskapones a hosté, Lodičky v Karviné se houpaly v rytmu ska a reggae

Již za rohem je i zmíněný koncert Dvacet let Allskapones na Lodičkách. „Na narozeninový koncert na Lodičkách v Karviné máme samozřejmě nachystáno pár překvapení. V první řadě zazní na koncertě v premiéře skoro všechny skladby z nově připravovaného alba. Dále jsme pozvali některé bývalé členy, kteří si s námi zahrají vybrané skladby. O zahájení a after párty se postará skvělý DJ Soulphonique, který svým mixem jazzu a funky umí skvělé rozproudit atmosféru,“ zve Marian Pawlas na akci v sobotu 10. června 2023 od 19 hodin.

Už to není jen ska, v aranžích zní i další styly

Allskapones zatím vydali čtyři řadová alba, jedno Live album a jeden singl. „Posledními vydanými je „živák“ Live At Hustoles a dodatečně ještě singl ke skladbě „Krize“, která je takovým velvyslancem k nově chystanému albu. Kromě prvních dvou alb, která jsou volně ke stažení na našem webu, jsou ostatní alba a již zmíněný singl k poslechu na všech hlavních streamovacích platformách, nebo ke koupi v online shopu Supraphonu,“ zve k poslechu kapela.

Ostravský festival Colours of Ostrava v Dolní oblasti Vítkovice.
Colours of Ostrava 2023 slibuje NEJ ročník. Hlavním mediálním partnerem je Deník

A jak se podle jejich členů za těch dvacet let změnil zvuk Allskapones? „Největší posun od začátků kapely je určitě v přístupu k aranžování. Spojující linka převládajícího ska stylu se postupně rozpletla a přetavila do daleko větší hudební pestrosti. Zvuk kapely, když pomineme příchod barytonsaxofonu a občasné výměny strun, blan a plátků, se za celou dobu nezměnil,“ doplňuje kapelník Marian.

VIDEOKLIPY

Kapela Allskapones natočila za dvacet let existence také několik povedených videoklipů. Podívejte se na ně. 

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube