Divadelní kus s názvem Konec šejků v Čechách vznikl před jedenácti lety jako letní představení pro hrady a zámky. Partička brněnských herců se rozhodla, že si napíše a nastuduje vlastní komediální inscenaci pro prázdninové putování a vylepšení svých příjmů. Nikdo z nich netušil, že bude tak úspěšné a čeká jej tak dlouhý život.

Z pera režiséra Zdeňka Duška se zrodil příběh, který vychází ze základů renesančního dramatu. Dějová linie je jasná; chamtivý Pantalone touží po krásné Isabelle, ta miluje romantického Leandra, který o ni soupeří ještě s chvástavým Capitánem. Celým dějem provází Harlekýno, kterému sekunduje Pantalónova služebná Kolombína. Tedy námět veskrze lapidární, ovšem hraný s bravurou herců z Divadla Husa na provázku a HaDivadla nebo-li Spolku sešlých Brno. Roli vychloubačného kapitána si přijede zahrát Pavel Liška, což slibuje skutečnou komediantskou lahůdku pro fajnšmekry. Ženskou primadonou, krásnou Isabelou, bude buď Táňa Vilhelmová nebo Gabriela Ježková.

„V budoucnu bych chtěl zkusit více podobných komorních představení profesionálního i neprofesionálního divadla. Myslím, že dnešní interiér a zázemí Kofola klubu je už příjemným prostředím pro mnoho uměleckých aktivit, nejen hudbu. Navíc má kouzlo neformálnosti a o přestávce si mohou diváci v klidu dát třeba jedno točené,“ svěřil se Martin Hradečný, provozovatel Kofoly.

Na divadelní představení Konec šejků v Čechách, v délce trvání devadesát minut, je kapacita sálu omezena. Pořadatelé proto doporučují zakoupit si lístky v předprodeji. Cena vstupenky je 180 Kč, předprodej je zajišťován na běžných místech.