Organizátoři noční prohlídky před zahájením akce zapálili v zámeckých prostorách přes tisíc svíček. Ty zdobily okapy oken, interiéry, schodiště a sklepení.

Průvodci v dobových krojích přivítali na zámku rodiče a jejich ratolesti s loučí v ruce. V tu chvíli se u některého z okna sem tam mihnula strašidelná bytost. Prohlídka začínala v poprvé veřejnosti zpřístupněných sklepních prostorách, kde hrála tajuplná hudba. Za svitu svíček procházeli návštěvníci tímto bludištěm. Schody na konci sklepení je vedly do vyšších pater zámku, kde se u oken procházela bílá paní. Po zámku jako tělo bez duše procházel duch linhartovského mouřenína.

Hraběnky neposedávaly jen v křeslech, ale měly pro návštěvníky připraveny záludné otázky z historie. Jen nepozorní návštěvníci neznali správné odpovědi. Organizátoři akce nepočítali s tak velkým náporem lidí a nebylo divu, že se muselo zámkem provázet na dvakrát. Ti co se chtěli ještě trošičku bát se znovu přidali ke druhé skupině a zámek s úžasnými sbírkami si prošli ještě jednou.

„Moc se mi tady líbí. Nejlepší je ten černý mouřenín,“ špitla šestiletá Anička, která se v doprovodu svých rodičů vydala i na druhé kolo prohlídky zámku. Správce zámku Jaroslav Hrubý, který jako hrabě Sedlnický, provázel zámkem, je z účasti tolika lidí nadšen. „Opravdu jsme nečekali tolik lidí, a proto se omlouvám všem, kteří museli počkat na druhé kolo prohlídky.

Někteří zde vzpomněli fronty na exotické ovoce. Z ohlasů návštěvníků je jasné, že podobnou akci připravíme i na příští léto,“ konstatoval s úsměvem na tváři Jaroslav Hrubý.