Organizátoři se ještě pár dní před koncertem rozhodovali, zda koncert nezrušit. Donutil je k tomu nezájem opavského publika. Ale i tak se vystoupení uskutečnilo. Nakonec přišlo přes sedm set lidí a Anetě Langerové vytvořilo publikum výbornou kulisu.

Úterní hudební večer zahájila v opavské hale skupina Roe–Deer. Čtyři pánové zahráli tvrdší rockové skladby a své vystoupení zakončili melodickou baladou. Vše bylo na minutu propracováno. Hned jak dohrála předkapela, zatáhla se opona jako v divadle a na pódiu začali pobíhat organizátoři. Za dvacet minut přišla hvězda večera, Aneta Langerová.

Na zpěvačce s originálním hlasem bylo vidět, že si koncert užívá. Česká slavice vsadila na osvědčené písně, u kterých ji opavský sbor věrně doprovodil. Zároveň zazněly skladby z nového alba. Hostem vystoupení byl nevidomý Radim Vojtek, který s Anetou zazpíval píseň pro Světlušku. Krásný hlas pohladil a Radim sklidil zasloužený potlesk.

Hudební atmosféru dotvořily grafické motivy a světelné efekty v pozadí pódia. Aneta se s Opavou rozloučila okolo půl jedenácté.