I pátý ročník se nese ve znamení oslavy svátku Jakubů. „Jde nám o oživení kulturně vyprahlého bruntálského regionu a představení zajímavých kapel různých menšinových žánrů,“ vyjádřili se pořadatelé z občanského sdružení BrAK-Bruntalska alternativni kultura. Za tři dny plné hudby zaplatí účastníci pouze lidové stokorunové vstupné. I ceny za jídlo a pití slibují pořadatelé lidové. To vše uprostřed prstence vysokých skal v prostorách bývalé střelnice.

„Mezi jinými nabídne chytrej dialog i zběsilé štěkání dvou baskytar a tisíce párů bubenickejch chapadel kapela Deverova chyba,“ slíbili pořadatelé. Mezi rachotem a melodií se pohybuje také formace Elektročas. Gospel Of The Future nabízí hudbu pomalou a drtivou jako parní válec, tedy archetypální metal s největším činelem a nejmenší basačkou ve střední Evropě. „Vlna emocí a noisu, ponor až na úplné dno, srdce vyrvané z hlubin melodií obalených do hluku, to vše a ještě něco navíc ve své divoké a krásné jízdě ukrývají kopřivničtí Vas Szuszanne,“ uvedli pořadatelé.

Ze Sokolova přijedou dekadentní kabaretiéři z uskupení Neĝero, z Brna Zloději uší i básník, člen další parádičky zvané Květy, M. E. Kyšperský, který se prezentuje sólovou tvorbou. Havárna předvede punkovou divokost a elektronické experimenty. „Kapela První hoře patří už k těm zkušenějším. Mix do srdce tepajícího patosu Psích vojáků, „potrhlosti“ a nářezu Už jsme doma. Babybox z Bruntálu jsou promakaná rocková progrese se zdravou dávkou garážové syrovosti,“ informovali pořadatelé. Dorazí i Bretron z Bohumína, vítězové Boom Cupu Narcotic Fields, Kon- fident, Blaho 19, Šrouby, Hadry z těla, Haleluja sound system či Pepa Rubbish.

„Jindra Holubec je dalším z domácích interpretů. Vystupuje spolu se svým bráchou a vy se těšte na neortodoxní kytarové techniky, zběsile slapující basu a suverénní zpěv s mimořádnou dávkou energie. To je country emotivní muzika a akustické kytary s mandolínou,“ dodali pořadatelé.