Na třech DVD je zaznamenán vývoj metalového podhoubí na Krnovsku od počátku 90. let. Vzpomenuty jsou kapely Necronoiss, Soor, Limits Of Nescient, Meridián, Dictator a Masters Beer. Součástí bonusového DVD jsou historické fotky, plakáty s koncertním programem a další raritní materiály.

Slezský dům zaplnilo i pět set lidí

Samostatnou kapitolu tvoří DVD skupin Tartaros a Desecrate, které byly v té době nejvýraznějšími reprezentanty krnovské metalové scény. Dvě nejznámější kapely tehdejšího metalového hnutí v našem regionu mají na svých DVD i kompletní diskografii či amatérská videa z koncertů.

„Byla to úžasná doba, o metalovou muziku byl tehdy enormní zájem. Na koncerty do Slezského domu chodilo i přes pět set lidí, klub Pega byl pokaždé naplněn k prasknutí. Organizovali jsme koncerty, sami na ně jezdili, vydávali časopisy.

Temná hudba metalu se znovu probouzí

Obdivovala to spousta lidí s celé republiky. Byla to doba nadšení a spousty zážitků. A přestože jsme již dnes každý asi trochu někde jinde, stále se cítíme součástí té komunity,“ vzpomíná bývalý zpěvák skupiny Necronoiss. Největší zásluhu na této vzpomínkové trilogii má Petr Stupal, basák dnes již neexistujících Desecrate. Velkou pomoc mu poskytli také členové jednotlivých uskupení, která na Krnovsku existovala.

V současné době je zájem o okrajové žánry poněkud slabší.

Krnovskou scénu však v celém projektu výborně reprezentují progresivní deathmetalisté Discordant, k životu se po pauze probouzí grindcoreová hydra Diarhorrea a samostatnou kapitolou je práce výtvarníka Jaromíra Bezruče, jehož fanzin In Deed Hell se stal kultovní záležitostí a je znám v undergroundové komunitě na celém světě.

Tomáš Marný