Za pouhou stovku dnes můžete zažít koncerty Nebe, Lulubandu, Mňágy a Žďorp, Majka Spirita a DJ Grimasa.

V 16 hodin zahájí program Havířovská pop -rocková kapela Nebe, kterou v jejich začátcích podpořil RichardKrajčo. Másleduje polský host Luluband, což je doprovodná kapela Pauliny Lulek. Tato zpěvačka a hráčka na violu z Prudniku svou popularitu podpořila účastí v soutěži Hlas Polska.

V 18.30 hodin nastoupí pražská TH!S, která se hudebně inspiruje americkým hard rockem. Hraje rychle a nahlas.

Hvězda večera Mňága a Žďorp vystoupí v 19.45 hodin. Hoši z Valašského Meziříčí oslavili loni již třicet let na hudební scéně. Od dob jejich debutového alba Made in Valmez uplynulo nejen mnoho vody, ale také se od té doby podstatně rozšířila diskografie kapely. Majk Spirit a DJ Grimaso se ujmou scény ve 21 hodin.

Michal Dušička, známý pod uměleckým jménem Majk Spirit, je slovenský rapper, který má za sebou celou řadu ocenění. DJ Grimaso, vlastním jménem Michal Mikuš je slovenský hip -hopový producent, který spolupracuje s umělci jako Rytmus, Miky Mora či Misha.

Xindl X, který v Krnově hraje od 22.15 hodin, se narodil se v Praze jako Ondřej Ládek. Po studiu FAMU chvíli pracoval v televizi a s partou kamarádů odstartoval legendární seriál Comeback. Za vydělané peníze si pak splnil svůj sen a natočil desku, po jejímž velkém úspěchu se z něj stal Xindl X na plný úvazek. Je rovněž autorem hudby a textů pro jiné interprety.

ZÍTRA EWA FARNA, TATA BOJS A HRADIŠŤAN

Také v sobotu 8. září bude v zahradě SVČ veselo až do půlnoci. Program ve 14 hodin zaháji BigBand Krnov a následuje Papper Cavalier. Hlavní hvězda Ewa Farna vystoupí v 16.30 hodin a po ní Hradišťan s Jiřím Pavlicou, pražské Hodiny a polské Kolory. Další hvězda Tata Bojs nastoupí ve 21.30 hodin a sobotní program uzavře Marek Ztracený.

Nedělní závěrečný koncert v divadle od 19 hodin představí Ondřeje Gregora Brzobohatého a Janáčkovu filharmonii Ostrava pod vedením dirigenta Chuheie Iwasakiho.