Využijí toho, že po náročné rekonstrukci byla opět zpřístupněna krnovská synagoga, takže se zde ve středu 17. září odehraje koncert Poklad židovských písní sourozeneckého dua Ester, které tvoří Kateřina Hajdovská Tlustá a Alexandr Lesík Hajdovský. Synagogou se ponesou tradiční židovské písně, a to jak v hebrejštině, tak i v jazycích ladino a jidiš.

Ve čtvrtek 18. září pak do Krnova zavítá Kühnův dětský sbor, nejstarší a největší české dětské pěvecké těleso. V jeho podání si posluchači vyslechnou duchovní skladby Antonína Dvořáka, Petra Ebena, Jana Hanuše, Zdeňka Lukáše, Leonarda Bernsteina a dalších českých i zahraničních skladatelů, z nichž některé budou doprovázeny varhanami.

V pátek 19. září a v sobotu 20. září se festival usídlí na Hlavním náměstí, kde se na dvou pódiích postupně vystřídají Tata Bojs, Ewa Farna, Čankišou, Michal Šindelář Trio, Eddie Stoilow, Nebe, Lenny, Dechový orchestr mladých Krnov, Děda Mládek Illegal Band, Wabi Daněk, Maryband, Adriano Trindade Q, Edita Adlerová a La Magia del Flamenco a další.

Závěrečný galakoncert KHS aspiruje na hudební událost letošního roku. V Městském divadle se v neděli 21. září od 19 hodin v exkluzivním projektu 4TET – SYMPHONIC představí světoznámí brněnští filharmonici pod vedením dirigenta Františka Štěrbáka a vokální kvartet 4TET v čele s Jiřím Kornem.

Spojení klasické a populární hudby na nejvyšší úrovni, jistě přiláká příznivce obou proudů. V programu zazní melodie muzikálů, lidovky i vážná hudba.