Loutkové divadlo Krnováček existuje půl století. Po odchodu ze své stálé scény v závodním klubu Pega se Krnováček na delší čas odmlčel. Další osud krnovského loutkoherectví byl dlouho nejistý. Vše dopadlo dobře. Ve středu 31. října se Krnováček poprvé představil dětem ve svém novém sídle. Loutkáři své divadélko přestěhovali do Střediska volného času Méďa a doufají, že zde budou svými pohádkami oslovovat další generace dětí.

Loutkoherci se shodují, že Krnováček s padesátiletou tradicí letos prožil nejčernější rok své existence. Když se textilka Pega rozhodla budovu se svým závodním klubem prodat, přišli loutkáři o základnu, kde bavili děti celá desetiletí. Další ránou pro nadšence bylo to, že jejich loutky a rekvizity měla firma ve svém inventáři a její vedení bezúplatný převod odmítlo. Tento požadavek byl pro krnovské loutkáře téměř likvidační. Nebýt pomoci města Krnova a solidarity podnikatelů, školských zařízení a veřejnosti, zřejmě by start v novém sídle sami nezvládli.

Nové divadélko v Méďovi ve středu pokřtilo dvě představení, která měla podobu benefice. Ráno loutkářský soubor Krnováček zahrál prvňáčkům a odpoledne se na představení přišly podívat maminky s dětmi. V publiku nechyběli ani někteří zastupitelé města Krnova, kterým další osud souboru není lhostejný.

„Jsme rádi, že můžeme pokračovat v Méďovi, kde nás všichni podporují. Náš cíl je i po padesáti letech stejný. Chceme našimi pohádkami vykouzlit úsměvy na tvářích nejmenších dětí. Za to, že můžeme dál hrát, vděčíme městu, školám, podnikatelům i Středisku volného času Méďa,“ řekl Jaroslav Janiš, zakladatel Krnováčku.

Hra O Budulínkovi se líbila. Loutkáři připravují její další reprízu již v neděli v 15 hodin. Vystoupení si nenechala ujít ani Sylva Vlašánková, ředitelka Médi. „První představení Krnováčku v novém divadélku nemělo chybu. Věřím, že se k nám budou rodiče se svými dětmi rádi vracet. Těší nás, že máme pod naší střechou soubor loutkoherců s takovou tradicí. Jejich umění se nyní snaží přiučit několik mladých lidí, takže se snad rodí další generace loutkářů,“ konstatovala Sylva Vlašánková, ředitelka Médi.