Vstupenky za 220 Kč jsou v předprodejních místech v Opavě, Krnově, Bruntále i v Rýmařově.

Jedna z nejtalentovanějších hereckých osobností současnosti, Pavel Liška, se ujme role Capitana, aby v komedii Konec šejků v Čechách, vytvořené na principech dell´arte, pobavil publikum Kofola music clubu.

Za doprovodu dalších ustálených postav divadelní klasiky, chamtivého Pantalona ( Marek Daniel), krásné Isabelle ( Gabriela Štefanová), romantického Leandra (Michal Bumbálek), charakteristického Harlekýna ( Roman Slovák) a jeho Kolombíny (Ivana Hloužková), rozehrají zábavnou hříčku, která se na české scéně drží už téměř patnáct let.

„Před třemi lety se na této komedii nepředstavitelně bavil vyprodaný sál Kofoly. A s čistým svědomím mohu prohlásit, že zábava na diváky čeká i tentokrát stejně dokonalá,“ potvrdil Martin Hradečný, provozovatel klubu Kofola.

„Myslím, že Konec šejků v Čechách je jedna z nejlepších divadelních komedií svého žánru vůbec,“ dodal. Přitom celé představení vzniklo pouze pro prázdninové rozptýlení profesionálních herců. Inscenace se zrodila v létě roku 1995, kdy se mladí herci ze dvou spřátelených brněnských divadel spojili se svým spolužákem z akademie, režisérem Zdeňkem Duškem, a dohodli se, že si sami napíší a nazkouší komické představení, se kterým budou v letních měsících objíždět české hrady a zámky, a přivydělávat si tak na živobytí.

Hru udržují při životě už mnoho let

Hlavní roli tehdy ztvárnila další česká herecká legenda, Bolek Polívka. Postupem času se tato komedie stala tak požadovanou, že ji Spolek sešlých přeobsadil a stále ji pro pobavení své a hlavně publika udržuje při životě. Název spolku se zrodil nikoliv z významu sešlost jako zchátralost, ale jako seskupení. Divadelní společnost totiž tvoří herci brněnských divadel Husa na provázku a HaDivadlo, doplněné pražskými kolegy.

Komedie dell´arte vznikla v Itálii a zahrnuje v sobě všechny divadelní způsoby a obory. Hlavní námět tímto stylem vytvořených inscenací vždy vychází ze základních lidských problémů: lásky, peněz, sexu, posedlosti, strachu, hladu, smrti či boje o přežití.

Dita Voznicová