Letos už třetí ročník Modrých slavností vypukne 1. května od 10.00 hodin v areálu koupaliště. Program slibuje den plný zábavy a her pro všechny generace. Děti čekají soutěže o ceny, hledání tří pokladů, skákací hrad, projížďka na koních a další atrakce, pánové mohou obdivovat silné motorky i zdatnost hasičů, a dámy třeba kostýmy a ladné pohyby tanečníků ze souborů Taxmen, Jilore a Rytmik. Kromě tanečníků se v programu představí country skupina Vagon, rockový Maraton a rómský pěvecký sbor Čirikle (Ptáčata).

Zlatý hřeb dne připravili pořadatelé na odpolední hodiny. Od 14 hodin zde vystoupí zpěvačka lidových písní, folklorní aktivistka a královna matka Valašského království Jarmila Šuláková. Před dvěma lety tato rozšafná dáma, které by nikdo nehádal blížících se osm křížků, rozproudila krev spolu s Fleretem stovkám lidí na krnovském náměstí. Tentokrát si s sebou přiveze klasický doprovod, rožnovskou cimbálovou muziku Jánoš. Jarmila Šuláková začala veřejně vystupovat už 50. letech minulého století, účinkovala s mnoha orchestry lidových nástrojů, pro současnou mladou generaci se stala objevem po navázání spolupráce s folkrockovým Fleretem. V roce 1979 získala titul Zasloužilé umělkyně a v roce 1989 pak i titul Národní umělkyně. Mimo lidové písně má Jarmila Šuláková také ráda jazz a vážnou hudbu. Nechybí jí smysl pro humor a životní optimismus.

Z jiného soudku bude další host, rocková legenda 80. let, skupina Turbo. Tito nestoři českého poprocku, klasičtí bigbíťáci, si pro svůj téměř dvouhodinový koncert připravili nejen staré dobré šlágry, ale i skladby novější a méně známé. Turbo vždycky ovládalo své řemeslo – zkomponovat a zahrát líbivou písničku, nabídnout k ní lidem na koncertu show a v jejím textu řešit životní slasti a strasti. V době svých začátků bodovali v hitparádách a odnesli si i nějakého toho Slavíka. Po útlumu z let devadesátých se na začátku století vydali na cestu úspěšného návratu. Ke starým fanouškům získali nové a opět bodují v různých hudebních žebříčcích.

Při nepříznivém počasí se koncert Jarmily Šulákové a skupiny Turbo přesouvá do Kofola clubu.