Dvě představení pro školy proběhnou dopoledne, pro veřejnost je určen koncert, který začne v 19 hodin. „O reprízování koncertu bylo teoreticky rozhodnuto už týden před úvodním koncertem KHS. Zpráva, že je vyprodáno, nás všechny na jedné straně potěšila, ale zároveň přinesla malé zklamání, že spousta kamarádů a známých se na náš koncert do koncertní síně nedostane.

Myšlenka reprízovat Písně přišla tedy zcela spontánně po domluvě s Martinem Hradečným,“ říká učitelka ZUŠ Krnov Kateřina Vidličková.

Návštěvníky koncertu čeká zcela výjimečný hudební zážitek umocněný obdivuhodnými výkony všech vystupujících. Ti nejenže na mistrovské úrovni zvládají klasické i zcela netradiční nástroje, k nimž například patří cimbál, niněra, gajdy, kazoo nebo mandolína, ale písně zpívají v původních jazycích – finštině, bulharštině, romštině, tatarštině, španělštině, slovenštině a dalších.

Legendární cyklus Písní z mapy světa vznikl před devíti lety v ZUŠ Krnov, kde s nápadem na koncerty ve stylu worldmusic přišel Ivan Gajdoš. Ten společně se svými kolegy nyní vybral z předchozích čtyř koncertů dvacet písní a instrumentálních skladeb a v nových úpravách je společně premiérovali na úvodním koncertu letošních Krnovských hudebních slavností.

Vedle třinácti pedagogů ZUŠ Krnov vystoupí také žáci školy a hosté, Erika Gajdošová a Lenka Chytilová.