Předkladatelé jednoho ze záměrů, kteří by v bývalém kojeňáku rádi viděli zařízení Spolkový dům Citadela, se obrátili na radu města otevřeným dopisem. Upozorňují, že kojenecký ústav byl po celá desetiletí pro širší veřejnost uzavřen, a Krnované, kteří se chtějí do ankety zapojit, by měli vědět, o čem vlastně rozhodují. Navrhují Městské radě uspořádat den otevřených dveří, aby se občané s tímto architektonickým unikátem mohli detailně seznámit.

„Jsme přesvědčeni, že rada tuto iniciativu uvítá, a vybere vhodný termín, aby umožnila tak občanům aktivně se zapojit do rozhodování o dalším využití Flemmichovy vily,“ stojí v otevřeném dopise. V pozadí této výzvy stojí obavy, že občané bez hlubší znalosti unikátních interiérů se budou automaticky přiklánět k pokračování tradice předškolních zařízení, přestože město disponuje mnohem vhodnějšími objekty pro školky než je tato památka.

Čtyři předložené návrhy doporučují ve Flemmichově vile expozici moderny, mateřskou školku a chráněné bydlení, alternativní školu nebo již zmíněný spolkový dům Citadela. Na projektu Citadely se podílí především lidé, kteří působili v iniciativě Cesta světla při krnovské pedagogické škole. "Určitým vzorem při hledání náplně pro kojeňák se nám stala Berlova vila v Bruntále. Oba objekty jsou architektonicky hodnotné, mají zajímavou historii a jsou odkazem prvorepublikové kultury. V Berlově vile dnes našlo sídlo několik sdružení, které například pomáhají postiženým, nabízí program pro maminky s dětmi, a je zde i místo na přednášky a klubové akce. Citadela navrhuje podobným způsobem otevřít veřejnosti Flemmichovu vilu, protože v dobách kojeneckého ústavu se nikdo nepovolaný dovnitř nedostal a bylo by škoda ty krásné interiéry dál skrývat," představil projekt Citadela za autorský tým Petr Ondruška. Projekt Citadela počítá s tím, že by zde mohly sídlit neziskové organizace a občanská družení, volný čas by zde mohly trávit maminky s dětmi i aktivní senioři z blízkých Domů s pečovatelskou služnou.