KDY A KDE:
30.8. v 18 hodin - Linhartovy (zámek)
31. 8. v 18 hodin - Holasovice (muzeum)
1. 9. v 15 hodin - Krnov (Flemmichova vila) - 

Bývali Čechové statní jonáci se jmenuje letošní představení Kočovníků. První představení mají na zámku Linhartovy 30. 8. v 18 hodin.

V muzeu Slezský venkov v Holasovicích hostují 31. 8. v 18 hodin.

V Krnově je uvidíme 1. 9. v 15 hodin v zahradě Flemmichovy vily. Všude je vstupné dobrovolné.

Čeká nás představení o českém národním obrození, kdy se Čechové snažili obnovit ducha češství.

„Letos jsme připravili představení o českém národním obrození. Nebude se v ní jen hloubat nad národní identitou, ale dojde i na lásku. Mladík Václav bude usilovat o ruku krásné Barborky a překonávat překážky, které mu její rodiče kladou. Hru jsme vyšperkovali písněmi Františka Škroupa ze hry Fidlovačka,“ popsala námět Petra Severinová.

Na scéně ožijí postavy jako je Josef Dobrovský, Josef Jungman, František Palacký, František Ladislav Čelakovský, Jan Evangelista Purkyně, Magdaléna Dobromila Retigová, ale i malí chlapci, kterými v tu dobu byli Karlíček Erben, Pepíček Tyl a Hyneček Mácha.

Kočovná divadelní společnost v Krnově na zahradě Flemmichovy vily představila své pojetí životopisu Albrechta z Valdštějna. Krnovská režisérka Petra Severinová vede tento soubor už přes dvacet let.
OBRAZEM: Kočovná divadelní společnost představila Albrechta z Valdštějna
KOČOVNÍCI zahrají Jana a Jiřího 24. 8. od 18 hodin na zámku Linhartovy, 25. 8. od 18 hodin v Holasovicích v muzeu Slezský venkov a 26. 8. od 16 hod v Krnově v zahradě Flemmichovy vily.
Kočovní divadelníci ukážou, jak Jan a Jiří všechny smíří
Příběh o loupežníkovi Žilkovi, který pocházel z Bzence, je obdobou anglického příběhu zbojníka Robina Hooda. Také on podle legend bohatým bral a chudým dával.
Kočovníci zahráli v zahradě pověst o loupežníku Žilkovi