Nejbližší doprovodná akce se odehraje na Sovinci tento víkend v sobotu 14. a v neděli 15. září. Nese název Kmotra Smrt. Navzdory hrůzostrašnému názvu je zaměřená na děti, bude to pro ně loučení s prázdninami plné pohádek a šermířských vystoupení. Diváci uvidí klasické pohádky hrané i loutkové, mohou si projít hrad, dostat se do nejrůznějších hradních zákoutí a prohlédnout si kraj z vyhlídkové věže.

Kromě řady soubojů se sekerami, meči, palcáty a dalšími zbraněmi bude k vidění i přehlídka historických šatů a ukázka středověkých dvorských tanců.

Akce Tajemství prokleté truhly je na Sovinci naplánována na 28. a 29. září. Pořadatelé ji pojali jako festival práva útrpného. Návštěvníci se mohou setkat s lapky i s katy, uvidí třeba středověké lámání v kole, natahování na skřipec a jiné kratochvíle, samozřejmě že v žertovném duchu.

Co ukrývají hradní sklepy? To se na Sovinci dozví návštěvníci v sobotu 12. a v neděli 13. října. Hradem se ponese opojná vůně bylinek, čajů a svařeného vína při netradiční prohlídce hradních sklepů, spojené s návštěvou běžně nepřístupné středověké hradní kuchyně.

Hofmistrova závěť, to je slavnostní ukončení sezony, které na Sovinci proběhne o víkendu 26. a 27. října. Diváci uvidí nejúspěšnější scénky sezony při netradičních prohlídkách hradních zákoutí s ukázkami příletů a výcviku dravých ptáků.

-ov-