Filmové klapky s obrázky malířů jsou určeny do aukce probíhající každoročně v rámci filmového festivalu ve Zlíně. Než tam doputují, mohou se s nimi lidé seznámit na několika místech v republice. V březnu byly vystaveny v prostorách Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR v Praze a zašel tam i Vladimír Halla. Svou klapku našel zařazenu až na posledním místě. Nemohl mít námitky, nazval ji totiž „Poslední“.

„Je na divácích, ať si v názvu přeberou, co vystihuje: poslední cigárko, poslední představení, poslední klapka…, “ řekl Halla. Není jediný umělec z Jeseníků, který maluje na filmové klapky. Třeba šternberský kumštýř a broukolog Země děda Praděda Libor Vojkůvka loni vydražil „Krabku – nezdařenou klapku“ za 78 tisíc korun, což byla druhá nejvyšší suma. Zaostal za Zdeňkem Milerem a jeho nesmrtelným krtečkem jen o dva tisíce. Klapky budou letos před Zlínem k vidění ještě v Galerii Blaník a v Brně.

Halla teď pracuje na svém prostorovém objektu vytvářeném ze zbytků starých, rozbitých, či nepotřebných kol a nezastírá, že si to náležitě užívá. Jakmile bude hotov, opatří dílu pořádný nátěr, aby mohlo být vystaveno volně v terénu. „Počítám, že objekt budu představovat i na připravovaných výstavách,“ dodal kumštýř, jehož doménou jsou zejména portréty, panoptika neuvěřitelných skupin umělců, politiků i šašků a neobvyklá panoramata měst.