Děti a rodiče si příjemné posezení v kině Mír poprvé vyzkoušeli při pohádce Shrek třetí, a na večerní promítání filmu Jana Hřebejka Medvídek byli pozvaní i zastupitelé, kteří umožnili svým rozhodnutím nová křesla financovat.

„Nová sedadla jsou díky širším a hlubším sedákům mnohem pohodlnější. Jejich barva se nezměnila, je opět lahvově zelená. Zadní strana je křesel je dřevěná, přesně podle požadavků památkářů, které musíme respektovat, protože budova kina je památkově chráněná. Technické přestávky v promítání jsme využili také k revizi zvukových zařízení, vyčištění promítacích strojů a k dokončení klimatizace hlediště,“ uvedl vedoucí kina Pavel Tomešek.

Instalací širších sedadel se snížila kapacita kina Mír z původních 349 míst na 321. Novinkou je dvanáct dvousedaček individuálně rozmístěných od sedmé řady nahoru tak, aby zde páry měly své soukromí. Aby mohli diváci nezapomněli, že se v nových křeslech sedí skutečně lépe, zůstaly na památku ve vestibulu kina k dispozici pro vyzkoušení a srovnání vzorky starých sedaček. Zbývající sedačky putovaly do menších kin, které o ně projevila zájem.

Kino Mír, jehož provozovatelem je Městské informační a kulturní středisko (MIKS), tedy příspěvková organizace Městského úřadu v Krnově, prošlo modernizací za více než dva miliony korun. Jeden milion korun získal MIKS ze Státního fondu české kinematografie, zbývající částku ve výši 1 023 000 korun uvolnilo ze svého rozpočtu Město Krnov.

Kino Mír je sídlí v bývalém Dělnickém domě na náměstí Míru, který pochází z roku 1903 a byl postaven podle projektu vídeňského architekta Arnolda Goldberga.. Jedná se o monumentální architekturu s prvky novobaroka a secese.