„Album jsme točili skoro dva roky. Maják nabízí písničky, v nichž lidé poznají náš kraj a snad i sami sebe,“ představil nové CD Štěpán Mikulka, který je autorem všech třinácti písniček.

Kapela své album nahrávala ve studiu CH-Records v Čermákovicích na jižní Moravě. Na křtu se návštěvníci kromě písniček dočkají i vyprávění, na řadu přijdou i veselé historky z natáčení. Posluchačům nabízí album téměř sedmdesát minut, CD bude na koncertě ke koupi.

Skupina Večery v jenom hraje ve složení: Lucie Fašánková (zpěv), Bohunka Mikulková (zpěv, rytmické nástroje, flétny), Bohdan Mikulka (sólová kytara), Tomáš Sokol (rytmika, bicí), Ladislav Polák (klávesy), Pepa Pilca Lilek (baskytara), Štěpán Mikulka (kytara, zpěv).

Kapela si zakládá na vlastní tvorbě, původní jsou jak texty, tak hudba. Své první album Chce se mi lítat vydala skupina v roce 2009.

„Další plánujeme natáčet hned další rok, texty už jsou napsané, tentokrát to budou texty od Lucky Fašánkové,“ řekl Štěpán Mikulka.

Kapela se letos chystá i na natáčení klipů, zatím má jen obrazové záznamy z koncertů. Nejdřív ale přijde na řadu představení nového alba v rádiu v Olomouci a v Brně a koncerty po kraji, v plánu je Opava, Olomouc, Vrbno pod Pradědem, Vsetín, Valašské Meziříčí i vystoupení v Polsku.