Muzikanti Od podlahy si 28.12. na křest svého alba v klubu Kofola pozvali i spřízněné kapely TICHO! a Pětičlenné trio z Jeseníku. Podpoří je také básník Ota Ševčík. „Na play list jsme zařadili 15 písní z nového CD. Přijďte se bavit. Bude rachot!,“ svolává fanoušky zpěvák Vlastík Hutera.

„Na CD kde jsme zařadili 16 skladeb, které jsou staré přes 35 let. Většinu hrála legendární krnovská Koroze, zbývající patří do raného období Od podlahy, které bylo pro tvorbu nejplodnější,“ uvádí Od podlahy, jejíž superhit Maruška Beruška si zpívá několik generací rockových fanoušků.

Pozoruhodné je, že tato muzikantské parta měla také svou vlastní fotbalovou sekci Ozon Ježník. Svého největšího úspěchu dosáhla na Rockfestu pod úplně jiným názvem jako Tara.

„Pořád nám zakazovali vystupovat pod jménem Od podlahy, tak jsme se občas museli přejmenovat. Jezdil jsem tehdy s autem na váhu, na které byly nápisy brutto, netto a tara. Tak se stalo, že na Rockfestu 1988 byla čtvrtou nejlepší kapelou Severomoravského kraje kapela Tara, která měla stejné složení i písničky jak Od podlahy,“ vzpomínají Šoťas s Broukem. Rockfest tehdy vyhrály Buty Radka Pastrňáka.

Od podlahy:
Pavel Šoťas Szotkovski - kytara
Pavel Lazar - kytara
Jiří Brouk Strnad - baskytara
Vlastimil Hutera - zpěv, foukací harmonika
Mirek Kubičík - bicí

Plnohodnotným členem byl saxofonista Pavel Nálepa, který stihl nahrát saxofon na CD, avšak letos v květnu podlehl těžké nemoci.