Park ve francouzském stylu založený v 17. století. Tak jako byl zámek po velkém požáru přestavěn z barokního do empírového stylu, byl jeho park ze stylu francouzských zahrad upraven do přírodního krajinářského slohu. Dnes patří k nejcennějším a nejzachovalejším krajinářským památkám okresu Bruntál.

Magickou atmosféru parku dávají nejen mohutné exotické stromy a zelené plochy, ale také mnoho romantických soch, altánů, kamenných ozdob a plastik. Jindřichovský park stejně jako zámek jsou připomínkou působení rodu Hodiců v našem regionu.

Po válce zámek sloužil několik let jako domov korejských dětí, od roku 1957 se stal sídlem Ústavu sociální péče pro mentálně postiženou mládež. Toto zařízení působilo na zámku až do roku 2010 pod příspěvkovou organizací Harmonie Krnov.

Poté, co se ústav ze zámku odstěhoval a objekt přešel do majetku obce Jindřichov, má veřejnost více příležitostí pokochat se procházkou v parku. Je otevřen až do konce září každý den od 9 do 19 hodin a každý se sem může vydat třeba i s kolem nebo se psem.

Areál jindřichovského zámku se navíc 5. září stane dějištěm akce Jindřichov se baví. Je pojatá jako rozloučení s prázdninami, takže od 14 hodin děti v parku čekají skákací hrady, trampolína, malování na obličej, virtuální hry WII a spousta soutěží, třeba na taneční podložce.

Děti si mohou vyzkoušet obleky, které z nich udělají zápasníky sumo, nebo si počkat na show vzdušného tanečníka. Akci Jindřichov se baví v 19 hodin uzavře zábava se skupinou Maraton.