Legendární rocková kapela Jasná páka se v sobotu 29. října zastaví v klubu Kofola v Krnově. Na rozdíl od své příbuzné, kapely Hudba Praha, je Jasná páka v dnešní době pouze občasně působící projekt.

„Na vystoupení se určitě půjdu podívat. Jejich songy jako Majolenka či Špinavá záda patřila k hitům mého mládí. Myslím, že to bude koncert, který se jen tak někde neuvidí a atmosféra klubu mu určitě pomůže,“ těší se Tomáš Marek, režisér krnovských ochotníků.

Stejně jako jeho vrstevníci sice už dlouhou hřívu vyměnil za krátký střih seriózního muže středního věku, ale na vzdorovité mládí se mu s Jasnou pákou bude vzpomínat určitě dobře. Skupina vznikla v roce 1981, už po dvou letech existence musela vyklidit koncertní pódia. Viníkem se stal redaktor propagandistického týdeníku Tribuna, který do světa vypouštěl ve svém článku, kritizujícím směr rockové nové vlny, úžasné myšlenkové skvosty.

Například, že prostřednictvím podobného hudebního braku chtějí diverzní centrály působit na naši mládež, a že názvy kapel a texty vypadají jako výplod chorého mozku.

Dita Voznicová