Pohádky Jasmína v rukou pirátů aneb Cesta za pokladem byla zcela dílem bruntálských žáků a jejich učitelů a diváci se na patrně poslední představení mohli podívat v neděli 10. dubna v Městském divadle Bruntál.

Údiv a zmatek vyvolal v divácích začátek pohádky Jasmína v rukou pirátů aneb Cesta za pokladem, když se po úvodní písni místo princezny vynořili ze zavřené opony sultán a vezír. Představitelka Jasmíny nečekaně den před představením onemocněla a uvedení pohádky tak bylo vážně ohroženo.

Ale to by se nesmělo jednat o děti dramatického souboru Jednička při Základní škole Jesenická. Nápad jednoho z nich využít hereckého a pěveckého potenciálu ostatních členů souboru dostal na sobotní generálce konkrétní podobu. A tak si na nedělní derniéře jako první nasadil paruku princezny na hlavu vousatý sultán Salimán Standa Novák a i když mužským hlasem, přesto téměř bezchybně zazpíval píseň Jasmína volá o pomoc.

Scénu s piráty stejně dobře zahrála původně drsná pirátka Olga Macková. V duetu princezny a kormidelníka vložil sultán paruku, symbol princezny Jasmíny, na hlavu vědmy Kateřiny Hrozové. Pěvecký part zvládla s velkým citem a překvapivě čistou intonací. Závěrečné scény návratu princezny do sultánství se s obvyklým smyslem pro humor zhostil vezír Karel Zakopal, pro kterého byla ženská role příležitostí k další komediální etudě.

Diváci odcházeli nejen se spokojeným úsměvem na tvářích, ale netajili se obdivem k celému týmu, který si s tak složitou situací dokonale poradil.

(red)