Mezi hlavními hrdinkami příběhu poznají diváci krnovskou rodačku Janu Bernáškovou. Herečka, která začínala v Krnově ve školním dramatickém kroužku, má za sebou pestrý rok. Kromě divadelních rolí natáčela pohádku Čertoviny, která bude mít v kinech premiéru 4. ledna.

A v jaké roli ji v pohádce uvidíme? „Na princeznu už jsem stará, takže jsem taková tajemná kněžna,“ prozradila krnovská rodačka, kterou mohli diváci sledovat například v seriálech Ulice, Horákovi, Vyprávěj, Mazalové…

Komedie, s níž přijíždí Divadlo Palace do Krnova, není ale pro každého. „Vzhledem k velkému počtu vulgárních slov, která jsou nezbytnou součástí dialogů hry, není představení vhodné pro diváky mladší 15 let a diváky zvláště citlivé na tento způsob vyjadřování,“ upozorňují divadelníci.

Pět žen ze tří generací jedné rodiny spojuje osudová smůla na muže, nadhled a schopnost sebeironie.

„Žádná z pětice hrdinek mé hry nezná svého otce a na otce svých dětí se snaží co nejrychleji zapomenout. A tak se během hry z dcery stává matka, z matky babička, z babičky prababička. Otázky, které si někdo nepoloží celý život, si hrdinky příběhu musí klást denně.

Zda je otec pro výchovu důležitý, jestli je rodina bez otce kompletní, zda existuje život po životě a jestli je hypotéka na 2+kk v příměstské novostavbě skutečným štěstím,“ uvedl o příběhu autor Eugeniusz Szybal.

Kdo nestihne páteční představení v Krnově, může si na Janu Bernáškovou zajet do Prahy. V Divadle Palace nepřehlédněte originální výzdobu. Herci a herečky zde totiž obtiskovali části svých těl na své fotografie. Jana obtiskla své ucho.

„V první chvíli mě napadla prsa, protože právě hru Prsa tady hraju. Ale to by asi nebylo úplně ono, stejně jak zadek, který by se tam stejně nevešel. A opustila mě odvaha. Takže jsem si vybrala ucho jako symbol naslouchání,“ vysvětlila v jednom z rozhovorů Jana.