Koncert nepochybně osloví především bluesové a jazzové fajnšmekry. „Myslím, že koncert ocení zejména znalci české bluesové muziky. Jan Spálený a ASPM jsou v tomto žánru prostě pojem,“ potvrdil Martin Hradečný, provozovatel klubu.

Hloubavý hudebník Jan Spálený od doby svých začátků vyzrál ve vynikajícího muzikanta, multiinstrumentalistu zaměřeného především na klávesové nástroje. Je hudební režisér, aranžér, skladatel, textař, a hlavně bluesman každým coulem. Během let už hrál dixieland, rock'n'roll i rhythm & blues. S bratrem Petrem měli kapely Hipp's a Apollobeat, hostoval v různých popových kapelách a nevyhýbal se ani vážné hudbě. Jako hudební dramaturg pracoval dlouhá léta v Supraphonu a v rozhlase. Od roku 1984 pak natrvalo spojil svůj profesní život se skupinou ASPM.

První album Edison, zhudebnění Nezvalovy básně, vydal v roce 1978 a zatím poslední devatenácté, Zahrada v dešti, vloni. Jan Spálený získal Žánrovou cenu Akademie populární hudby za rok 1999 v kategorii jazz a pro Český rozhlas 2 už dobrých deset let připravuje a moderuje poutavý noční pořad Černobílá mozaika.

Hostem večera bude opavská kapela Expedice Apalucha. Blues session live s Janem Spáleným a hosty připravil Kofola music klub v Krnově na pátek 31. října od 20 hodin.