Skladatel, zpěvák, hudebník a spisovatel Ivan Hlas přiznává, že se k novým písním nemohl dlouho rozhoupat. Víceméně celé album pak ale napsal během několika dnů o uplynulých Vánocích.

Vítr ve vlasech je kolekce dvanácti poetických písní, někdy veselejších, někdy smutnějších, jako je život sám. Ivan Hlas k tomu řekl: „Stále píšu o tom samém, ale pokaždé se snažím měnit pohled. A tohle album, když se za ním otočím, mi připadá skoro dospělé. Fantazii se nekladou meze, hudba a texty v jasné rovině a výkony hudebníků excelentní.

Existují momenty, které bych opravdu chtěl sdělit ostatním. Poděkování na obalu vyjadřuje celou atmosféru: ,Všichni zúčastnění děkují všem zúčastněným za krásnou práci a chvíle, kdy mohli být spolu.' A tak to opravdu bylo," potvrdil Hlas, který v květnu oslavil šedesátiny.

Prvním singlem z alba je písnička Pro Elišku se vzpomínkou na jednu z prvních lásek, které zoufale nešla hra na klavír. K němu natočil Norbi Kovács komorní videoklip i za účasti hostů, kteří se podíleli na albu – Františka Raby (kontrabas, basová kytara) a Jiřího Zelenky (bicí). Ve všech textech / básních / příbězích nechybějí naděje v dobré konce, odkazy na Indiány ani vzpomínka na Náčelníka.

Ivan Hlas se proslavil především písněmi k filmu Šakalí léta, za něž v roce 1993 obdržel Českého lva za nejlepší hudbu. Je držitelem dvou cen Akademie populární hudby a autorem řady hitů, z nichž mnohé doslova zlidověly, jako například Malagelo, Karlín, Aranka umí hula hop, Miláčku, vrať se.

Vyrůstal v pražské čtvrti Hanspaulka, líhni proslulých dejvických kapel. Vyučil se knihkupcem a poté vystřídal mnoho dalších zaměstnání, byl topič, dělník, pošťák, zelinář i kulisák. Založil a vedl skupiny Navi Papaya, Ivan Hlas a Nahlas. Hrál i s kapelou Yo Yo Band nebo s Ondřejem Hejmou.