Po pěti letech se do Krnova vrátí mladá kapela Imodium pocházející z Broumova. Na začátku dubna představili Broumováci v pražském Lucerna Music Baru poprvé oficiálně skladby, které se objeví na jejich novém dvoudiskovém CD s názvem Polarity.

Turné k nové desce zahrnuje dvanáct vybraných měst, Krnov nevyjímaje. Na pultech by se album mělo objevit začátkem května. Návštěva krnovského koncertu je tedy skvělou příležitostí, jak zjistit, jestli bude dobré do nové placky Imodia investovat.

„Kdo nechce kupovat novinku za pevnou cenu, může ještě využít do 2. května soutěže na T-music,“ prozradil provozovatel krnovského klubu Martin Hradečný. „To se dá přes T-music koupit. Kluci z Imodia ji fanouškům naservírovali po vzoru svých kolegů z Vypsané fiXy nebo Wohnoutů formou Zaplať, kolik chceš,“ dodal Hradečný.

Z T-music si však fanoušci mohou stahovat pouze část studiové novinky Imodia. Nové album Polarity má totiž jednu zajímavost. Jak už název napovídá, jedná se v něm o protiklady. Každá skladba se zde opakuje dvakrát. Poprvé v úpravě naplněné elektrickými tóny, podruhé v aranžmá intimním.

Skupina Imodium se pohybuje na české scéně už kulatých deset let. Jejich raná tvorba jim dopomohla k přízvisku česká Nirvana. Později se však broumovská trojice vydala ku prospěchu věci vlastní cestou. Od loňského roku přibyl k základní sestavě Thom, Kárl a Radouš druhý kytarista Daniel, na počátku roku vyměnili basáka. Jako jediná česká skupina pořádá Imodium každoroční takzvané bytové turné, během něhož hraje svým fanouškům přímo u nich doma.

Dita Voznicová