Bruntálský Open Mic proběhne v sobotu 21. ledna od 19 hodin v Grand Pubu v Bruntále, začátek je v 19 hodin. Hlavními vystupujícími bude polárník Pavel Kapler z Bruntále a hudebník Jan Řepka z Prahy. Návštěvníkům se představí muzikant Vláďa Daťka z Vysokého Mýta, autorské čtení je vyhrazeno pro Milana Gajdíka z Bruntálu s jeho knihou zaměřenou na fotografie kostelů z místního regionu.

Pavel Kapler pracuje jako správce české vědecké stanice v Antarktidě. Posluchačům povypráví o životě českého polárníka a třeba se dostane i k jiným svým zážitkům.

„Než se stal, jak sám rád s nadsázkou říká, „antarktickým domovníkem", byl zbrojířem u francouzského historického filmu, trhačem jablek v italských Alpách, honákem krav na Novém Zélandu, kopáčem i kravaťákem. Ve službách české polární vědy již pracuje sedmý rok.

Nebojte se, přes to, že jeho původní profesí je klimatologie, přednáška určitě nebude jen o teplotě a tlaku vzduchu!" zvou na akci pořadatelky Adéla Chylíková a Eliška Hlavenková.

Druhý z hlavních hostů, písničkář Jan Řepka, se na české scéně pohybuje od konce 90. let. Má za sebou na pět set koncertů doma i v zahraničí. Oblíbil si zejména Švýcarsko, kam ho přivádí také práce na překladech písní nejvýznamnějšího švýcarského písničkáře Maniho Mattera (1936–1972).

Jeho dílo poprvé představil českému posluchači v antologii Rozjímání o sendviči (2016), která obsahuje téměř polovinu Matterova písňového odkazu.