Krnovské hudební slavnosti zahájí koncert Základní umělecké školy Krnov v Koncertní síni sv. Ducha. Dostal název Já, písnička 2, protože stejně jako před dvěma lety pedagogové vymění notové party s klasickou hudbou za písničky, které znějí nejen z pódií, ale také od ohňů, hospodských stolů či z reprobeden aut.

„Letos se můžeme v zahradě střediska volného času těšit jak na stálice naší hudební scény Olympic nebo Daru Rolins, tak i na skupiny, které jsou pro dnešní hudební scénu ikonou. Součástí sobotního hudebního programu bude také vystoupení kapel ze zahraničních partnerských měst.

Nebude chybět ani Dechový orchestr mladých (DOM) Krnov, který vystoupí v sobotu 10. září na Hlavním náměstí a doprovodí podhorskou jízdu veteránů Trofeo Niké Jeseníky 2016," uvedla Eva Čechová z pořadatelského Městského informačního a kulturního střediska (MIKS) Krnov.

Vrcholem KHS bude nedělní recitál Lucie Bílé a Petra Maláska v městském divadle, kteří si své vystoupení na slavnostech zopakují po deseti letech.

Lucie Bílá se prosadila nejen zpěvem, ale také díky humoru a bezprostřednímu vystupování. Je mnohonásobnou držitelkou prestižních ocenění, ať už to jsou ceny TýTý, Českého slavíka, Ceny akademie populární hudby a mnoha dalších. Známe ji z české muzikálové scény, z filmů i televizních pořadů. Jako první popové zpěvačce se jí podařilo dvakrát vystoupit na festivalu Pražské jaro.

Petr Malásek s ní jako pianista a producent spolupracuje od roku 2002. Komponuje hudbu k filmům, televizním inscenacím, seriálům i divadelním představením. jako pianista, aranžér a producent se podílel na desítkách hudebních alb. Písně, které zazní v Krnově, vyšly i na albu Recitál.