Autor osobně představí čtenářům svou knihu nazvanou Lékárny a lékárníci v Krnově od roku 1535 do roku 1945. Prezentace knihy proběhne v pátek
 20. května v 18 hodin v krnovské knihovně a pak ještě v nedělii 22. května od 10 hodin 
v Bauerově kavárně na krnovském náměstí.

Přestože kniha má na tři sta stran, nese také podtitul, který upozorňuje, že výčet krnovských lékárníků není kompletní: „Byli také někteří, jejichž není památky." „Už nyní je kniha k dostání například na pultě trafiky na náměstí u pana trafikanta Josefa Skopalíka, shodou okolností mého někdejšího žáka, kamaráda a spoluautora.

Na té formální stránce knížky měl velkou zásluhu grafik z Opavy Martin Černý. Náklad byl pět set kusů," představil svou poslední knihu Zdeněk Háza, který nezapře, že kromě lékáren je jeho velkým koníčkem genealogie, neboli sestavování rodokmenů. Vždyť osudy krnovských lékárníků v časovém rozpětí přes čtyři století jsou rovněž historií jejich rodin v kontextu historických událostí.

Mezi krnovskými lékárníky vyniká chemik a přední vědec své doby Engel Conwall Bernhard Johann Spazier (1847 - 1903), který byl blízkým kamarádem vynálezce Edisona. Byl také cestovatelem, zakladatelem krnovského muzea, sběratel porcelánu, přímým účastníkem takzvaného boxerského povstání v Číně nebo autorem monografie o historii Cvilína.

Pozoruhodným dokumentem je mapka s poutní cestou Convalla Spatziera, která se stala jeho poslední cestou. „Vydal se na ni v den Nanebevzetí Páně v květnu roku 1903. Končí místem, na kterém pomník připomíná lékárníkovo úmrtí," uzavřel Háza, který ke knize připojil i CD s genealogickými tabulkami.