Protože se o víkendu v Osoblaze konal už sedmý ročník gastrofestivalu, pravidelní účastníci už vědí, jak na to. Zásada je přijet do Osoblahy stylově parním vlakem a na lačno, aby zvládli ochutnat co nejvíc vzorků.

Pravidelní účastníci gastrofestivalu Ochutnej Osoblažsko už vědí, že nejlepší je přijet do Osoblahy stylově parním vlakem a na lačno, aby zvládli degustovat co nejvíc místních receptů.Zdroj: Deník / František Kuba

Po válce společně s německým obyvatelstvem zmizela z Osoblažska i původní kuchyně, a nahradili ji dosídlenci z různých koutů s různými chutěmi a kuchařskými tradicemi. Při ochutnávání Osoblažska můžete hádat, zda recept pochází ze Slovenska, z Volyně nebo z Řecka. Fanoušci nejstarší historie dokonce nabídli keltské palačinky a příznivci osoblažského muzea zkusili oživit sulcový retrorecept.

Krnovský hřbitov se od pohřbu Alfreda Knolla v září 1938 příliš nezměnil.
Poznámka Fidela Kuby - Smrt Alfreda Konolla

Některé pokrmy chutnaly jako od babičky, jiné měly blíž k levným experimentům Ládi Hrušky, ale našly se i inspirace vysokou gastronomií. Zejména u stánku Bohušov žije se stály fronty na gurmánské zážitky v podobě sladkých cupcakes a profesionálně naservírované zvěřinové variace, která kontrastovala s plastovými příbory.

Ne nadarmo tento bohušovský stánek nese název Kouzla kuchyně. Ani stánek Střední odborné školy Město Albrechtice nezapřel, že v tomto vzdělávacím ústavu vyučují i gastro obory.

Alena Křištofová z Města Albrechtic ve stánku Českého svazu ochránců přírody ČSOP vysvětlovala překvapeným strávníkům, jak univerzální použití má její zámecká chili marmeláda. Jemně pikantní marmeládu servírovala s trhanou plecí na bylinkách a na zapití nabízela levandulovou limonádu. Mnozí návštěvníci gastrofestivalu si až díky její limonádě uvědomili, že levanduje má nejen vůni, ale také chuť.

Varhanáři Riegerové proslavili Krnov po celém světě. Jejich továrna přečkala zánik Rakouska-Uherska, obě světové války, odsun, znárodnění i privatizaci. Firma Rieger-Kloss fungovala přes 140 let. Zanikla až letos.
Opraví hrobku Riegerů, zakladatelů varhanářství

Rudoltičtí znalci řecké kuchyně návštěvníkům zase připravili ponaučení, že z vinné révy nejsou jedlé jen sladké bobule, protože i z obyčejného vinného listí se dá vykouzlit fantastický dolmades.

Slezská zelňačka i zelňačka s domácím chlebem voněly venkovem a poctivou selskou kuchyní. Regionální potraviny prezentovala například kozí farma Arnultovice. Hasiči svými švestkovými knedlíky zase upozornili, že v sadech a alejích Osoblažska se to v těchto dnech jen modrá. Mražené švestky jsou sice v supermarketech celoročně, ale není nad sezónní speciality „včera na stromě, dnes na talíři“. Osoblažští divadelníci vsadili na jistotu a uvařili skvělý guláš, a navíc k němu nabídli návštěvníkům své ochotnické vystoupení.

Blanka Peřinová z Rusína přihlásila do soutěže úžasnou dobrotou s poněkud všeobecným názvem masová směs. Fanoušci Osoblažky i provozovatelé bufetu Wagónek veřejnosti připomenuli, že aiznboňáci umí připravit tvarůžky na všechny způsoby. Pro ty, co si příliš nehlídají figuru, stánky připravily bramboráky a spoustu sladkostí.

Krnovské náměstí. Ilustrační foto.
Zastupitelé Krnova zasednou naposledy před volbami

K největším favoritům gastrofestivalu Ochutněj Osoblažsko tradičně patří obec Hlinka, protože cílí přesně na to, co výletníci na venkově hledají. Energické krojované selky v zástěrách, které se usmívají nad talíři plnými guláše, zabijačkových specialit a koláčů. Mezi nimi běhá starostlivý starosta Marcel Chovančák, zda všichni mají co pít a zda už ochutnali tlačenku, jitrnice a sekanou.

Není důležité který stánek letos vyhrál. Nevadí, že jsme zatím neobjevili definici jak chutná Osoblažsko. Hlavní je, aby si v Osoblaze každý našel to své a užil si to.

Výročí liptaňské tragédie provází akce s letadlem Jak-3 a tankem T-34.
Výročí liptaňské tragédie provází akce s letadlem Jak-3 a tankem T-34